iMovie werkt op basis van een bibliotheekbestand. Dit bestand wordt normaal bewaard op Macintosh HD > Gebruikers > Naam van je thuismap > Films > (iMovie-bibliotheek).
Het is mogelijk om meerdere bibliotheken tegelijk te gebruiken met iMovie. Je kan schakelen tussen verschillende bibliotheken door in iMovie het Archief menu open te klikken en te kiezen voor Open bibliotheek > Naam van de bibliotheek.
iMovie kan ook werken met bibliotheken die je op een externe schijf bewaart. Je kan een iMovie bibliotheek simpelweg naar een externe schijf kopiëren en daarna verwijderen van je interne schijf om plaats vrij te maken.
Tip: Als je de Option (Alt) toets ingedrukt houdt tijdens het opstarten van iMovie, verschijnt het dialoogvenster ‘Welke bibliotheek wilt u openen?’. Je kan op die manier gemakkelijk kiezen welke bibliotheek je in eerste instantie wil gebruiken met iMovie.